Jak większość ludzi zdążyła zauważyć od pewnego czasu spotykamy się z cenzurą na wielu platformach społecznościowych. Po ostatniej akcji facebook’a, w której ucierpiały setki stron prawicowych, również patriotycznych czy historycznych przyszedł czas na swojego rodzaju dyskryminację ze strony YouTube.

basti_yt

Wielu pewnie zastanawia się w jaki sposób wspomniany serwis może ograniczać wolność wypowiedzi ich autorom. Nic prostszego… YouTube postanowił przeprowadzić akcję wyłączania opcji zarabiania na reklamach, wyświetlanych na filmach. Dzięki temu dotarcie do grona odbiorców jest trudniejsze, pozycjonowanie filmu trudniejsze a sam autor, w tym przypadku artysta muzyki tożsamościowej Basti jest pozbawiony możliwości pozyskania środków pieniężnych co może skutkować hamowaniem rozwoju jego działalności.

Tak Basti skomentował cenzurę, która została skierowana tym razem na DF Podhale:

No więc jest tak jak pisałem i mówiłem… YouTube robi “czystki”… Niebawem zaczną usuwać klipy albo całe kanały!

 

Wierzymy, że jest to jednak tylko i wyłącznie mobilizacja dla wszystkich osób, których dotknęła wspomniana “cenzura”, czy to na platformie FB czy YT a dla samych autorów będzie to pretekst do większej mobilizacji samego siebie.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here