26.10 ukazał się premierowy kawałek o Marszu Niepodległości zatytułowany „Nasz dzień”. Utwór “Nasz Dzień” promujący Składankę Muzyczną – “MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI VOL.1”.

Utwór został nagrany wspólnie przez takich raperów jak Opolak, SOVA i 5tka. Każdy z nich rapuje o naszym narodowym święcie i oczywiście o Marszu! Utwór został nagrany z wielką energią i pompą, po to, by przekonać każdego Polaka do uczestnictwa w obchodach 11.11 w Warszawie. Tak dynamicznej zapowiedzi tego święta chyba jeszcze nie było. Najbardziej wzruszającym wydał mi się fragment o polskiej tradycji, historii i wbijaniu w nas „czerwonych kolców”, co jest jasną metaforą i chyba nikomu nie trzeba jej tłumaczyć, zresztą najlepiej samemu wysłuchać utworu i ocenić także tekst. W tym fragmencie przewijał się w tle klipu Jan Paweł II, który jak wszyscy wiedzą przez długi czas wzruszał sercami Polaków i siedzi w nich do dziś. Raperzy poruszają więc nie tylko tematy związane z rokiem 1918, ale także z bolesną historią najnowszą.

Pod koniec teledysku ukazało się zaproszenie na tegoroczny Marsz Niepodległości oraz jego hasło „My chcemy Boga”. My także serdecznie zachęcamy do udziału. Co roku można tam spotkać się z wspaniałymi ludźmi i niepowtarzalną atmosferą, niezapomnianymi emocjami…. słowem najpiękniejsze święto roku!

Utwór w dniu dzisiejszym pojawił się również na oficjalnym profilu Stowarzyszenia “Marsz Niepodległości”

 

ZAMÓW PŁYTĘ “MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI VOL.1 POD TYM ADRESEM:

LINK

 

Składanka muzyczna – cegiełka na organizację Marszu Niepodległości 2017.

Kupując tę płytę wspierasz MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI!!!

Utwór “Klipo – Idzie Nowe Pokolenie” również znajdzie się na wspomnianym albumie!

11 utworów hiphopowych nagranych przez najpopularniejszych artystów polskiej sceny rapu patriotycznego.

W składance udział wzięli: 5tka, Basti, Bzyku, Evtis, Karat NM, Konkret, Klipo, Opolak, Sova, Stopa,Rete, WUEM ENCEHA ,Żebro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here