Dzięki uprzejmości załogi z HUZARA otrzymałem debiutancką epkę chłopaków ze Śląska pod tytułem „W Huku Armat”. Wydawnictwo zawiera pięć numerów, a czas jej trwania to 22 minuty.

ZAMÓW ALBUM – “HUZAR – W HUKU ARMAT”

Muzyka zawarta na płycie to ostre metalizujące granie, momentami przypominające późniejsze dokonania Paradise Lost. Trzeba napisać, że warsztat muzyczny zespołu jest na wysokim poziomie, a nagrane numery są rozbudowane i trwają średnio powyżej czterech minut.

Na okładce płyty ukazuje się nam postać huzara z 10 Pułku Huzarów Księstwa Warszawskiego (tzw. Złotych), który wprowadza nas w liryki zawarte w wydawnictwie.

Epkę otwiera numer „Lotnik”, w którym tekst nawiązuje do Dywizjonu 303 i powietrznych bitew polskich pilotów.

Drugi kawałek nosi tytuł „Legion Orła”, utwór opowiada o organizacji Legion Młodych. Organizacji działającej w okresie 1930-39, która w prostej linii odnosiła się do Legionistów Józefa Piłsudskiego. Legion Młodych umacniał mit pracy i walki dla Ojczyzny. Symbolem Legionu był Orzeł.

Trzeci kawałek to „Rycerze Kresów” można powiedzieć kawałek nostalgiczny (wokale wspomagane przez HEROICA) opowiada o Orlętach Lwowskich i ich heroiźmie. Dla mnie najlepszy numer na płycie….chce się do niego wracać po każdym jego wysłuchaniu.

„Polskie Termopile”, przedostatni kawałek wydawnictwa, opowiada o bitwie pod Zadwórzem, która odbyła się w pobliżu stacji kolejowej pomiędzy, harcerzami pod dowództwem kapitana Bolesława Zajączkowskiego, a Pierwszą Konną Armią Budionnego, w której wszyscy obrońcy polegli w obronie Polski. Muzycznie zwraca uwagę znakomity death metalowy blast w końcówce numeru.

Ostatni utwór „Dusza Huzara” w sposób bezpośredni nawiązuje do nazwy zespołu i okładki wydawnictwa. Opowiada o walce huzarów od bitwy pod Racławicami, aż do Huzarów Śmierci zmagających się z nawałą bolszewicką w roku 1920.

„Moja dusza pragnie ognia, huku armat, szabli, konia…..”

Podsumowując, debiutancka epka HUZARA może namieszać na scenie tożsamościowej. My będziemy przyglądać się dalszym dokonaniom załogi. Czekamy na pełną 1. Kto lubi metalowe granie z patriotycznymi tekstami powinien zamówić płytę już dzisiaj.Polecam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here