Wschodząca gwiazda rapu tożsamościowego Dominik Gudowski ps. “Sova” wypowiedział dla Mediów Narodowych. Magazyn Muzyka tożsamościowa – muzyka dla elity poprowadził Piotr Maliszewski.

 

Piotr Maliszewski przedstawia: Muzyka Tożsamościowa - Muzyka dla Elity
Piotr Maliszewski przedstawia: Muzyka Tożsamościowa – Muzyka dla Elity

 

Na pytanie prowadzącego o początki muzyczne rapera, nasz gość odpowiedział:

W naszym domu rodzinnym mamy pianino odkąd się urodziłem, moja cała rodzina jest uzdolniona muzycznie. Od strony ojca wszyscy grali na jakichś smyczkach, czy to skrzypce, kontrabas, wiolonczela. Moja siostra poszła do szkoły muzycznej I i II stopnia, skończyła na klarnecie, pianinie i fortepianie. Poprosiłem siostrę, aby mnie nauczyła grać na fortepianie. Trochę grałem ze słuchu. Nie chodziłem do żadnej szkoły, ale robiłem to z takiej czystej pasji – powiedział.

Raper wypowiedział się również, czemu wybrał muzykę tożsamościową.

Ja chcę przekazywać jakieś wartości. Chcę propagować dobro, chcę pokazywać jakieś wzorce, inicjatywy, cele. Może ktoś się poczuje lepiej. Droga tożsamościowa w muzyce to o tyle większe znaczenie niż jakaś inna muzyka i to czy ona będzie na piedestałach, to czy większe grono osób będzie się nią interesowało, to dla mnie nie ma aż tak wielkiego znaczenia, ponieważ to, co robimy za życia, dostaliśmy od Boga. To jak będziemy pielęgnować nasze talenty i je pomnażać z Przypowieści, to będziemy z tego rozliczani – powiedział.

Całość relacji z Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Warszawie znajduje się poniżej. Aby być na bieżąco z nowymi produkcjami subskrybuj kanał Media Narodowe na portalu YouTube!

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here