Źródło: Portal http://kierunki.info.pl
Źródło: Portal http://kierunki.info.pl

Już wkrótce Obóz Narodowo-Radykalny przedstawi swoją nową inicjatywę edukacyjną. Tym razem działacze naszej organizacji zajęli się analizą różnorodnych filmów, tych mniej lub bardziej wszystkim znanych.

Akcja będzie odbywać się pod hasłem ,,KinONR. Recenzje filmowe Obozu Narodowo-Radykalnego”. Co dwa tygodnie, w każdą niedzielę czytelnicy portalu Kierunki.info.pl będą mogli zapoznać się z pracami Oddziałów bądź Brygad ONR z całej Polski. Każda zamieszczona przez nas recenzja będzie miała swojego indywidualnego autora. Dzięki temu odbiorca będzie mógł porównać, jak postrzegają polską lub światową kinematografię działacze z Pomorza, Śląska czy też Małopolski.

Celem inicjatywy jest edukacja społeczeństwa poprzez kinematografię. Uwrażliwienie Polaków na funkcje filmu i jego ogólny wpływ na wiedzę historyczną oraz postawę wobec wszelakich wartości. Fabularne dzieła filmowe, które znalazły się na naszej liście są ogromnie zróżnicowane. Przeważają w nich obrazy kinowe nawiązujące do historii Polski, czasów nam współczesnych bądź także do wielu znaczących zdarzeń politycznych i społecznych. W wyborach nie ograniczyliśmy się do sztandarowych filmów przepełnionych patriotyzmem. Na każde dzieło filmowe staraliśmy się patrzeć z pewną dozą krytycyzmu. Niemniej zdajemy sobie sprawę, że nie każdy może podzielać nasze zdanie na temat wszystkich filmów.

Udostępniane przez nas recenzje będą zawierać subiektywną opinię o grze aktorskiej, fabule filmu, jego efektach specjalnych czy też ogólnym przekazie. Najważniejsze stało się dla nas zaprezentowanie czytelnikom prac, które byłyby zgodne z naszymi prywatnymi odczuciami oraz wizją estetyczną.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia wszystkich mediów, na których znajdują się informacje o kolejnych inicjatywach Obozu Narodowo-Radykalnego! Życzymy miłej lektury i zachęcamy do żywej dyskusji po przeczytaniu każdej z recenzji!

 

Portal ScenaPatrioty.pl wspiera akcję KinONR! Będziemy Was informować na bieżąco nt. nowych recenzji, jak innych akcji Obozu Narodowo-Radykalnego!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here